sensei Miroslav PONERT


O bojová umění se začal zajímat od roku 1979, kdy poprvé navštívil základní kurz karate v Karlových Varech. V roce 1981 složil první zkoušku na technický stupeň 8kyu- bílý pás a tím byla zahájena jeho kariéra. Začínají první krajské soutěže, na kterých si postupně buduje své místo a respekt mezi závodní špičkou. Sportovní úspěchy na sebe nedávají dlouho čekat, příkladem je získání a obhájení několika titulů: Přeborníka Západočeského kraje. V roce1985 byl vyhlášen jako nejlepší závodník ve své kategorii v Západočeském kraji.

V roce 1989 – 93 navštěvuje Akademii bojových umění v Ostravě, pod vedením mistra Karla Doležala. Toto období bylo klíčové a zásadním způsobem ovlivnilo jeho rozhodnutí, jakou cestou se v bojových uměních dál ubírat. V roce 1993 si bohužel při tréninku těžce poranil koleno. Tento úraz jej vyřadil ze závodní činnosti, se kterou se také musel rozloučit. Dále pak působil převážně jako trenér mládeže a dětí. Na tomto poli získal řadu úspěchů a ocenění. Jeho žáci získali několikrát titul Mistr ČR , úspěšně si také vedli v zahraničí, kde na velkých cenách v karate obsazovali medailová místa.

V současné době již třicátým druhým rokem pracuje jako instruktor Městské policie Karlovy Vary, kde vyučuje taktiku služebního zákroku, střelbu ze služební zbraně a profesní sebeobranu. Dále působí jako lektor na soukromé veřejnoprávní akademii TRIVIS s.r.o. , kde vyučuje předmět sebeobrana. Je trenérem II.třídy karate , akreditovaným trenérem – učitelem sebeobrany a Jiu Jitsu. Na Vysoké pedagogické škole absolvoval obor: Doplňující pedagogické studium, ukončené státní zkouškou z pedagogiky, didaktiky a psychologie. Vzhledem ke skutečnosti, že se v roce 2004 rozhodl již plně věnovat Shorinji Kempo, ukončil trenérskou činnost v karate.

V roce 2004 navázal kontakt s WSKO (World Shorinji Kempo Organization). Od roku 2005 aktivně studuje Shorinji Kempo, pod vedením mistra Tamea Mizuna (8.Dan Shorinji Kempo), který působí v Londýně jako hlavní instruktor Britské Federace Shorinji Kempo (BSKF). Do BSKF byl Miroslav Ponert přijat 5.5. 2006. V současnosti je držitelem technického stupně 3.Dan Shorinji Kempo. Zkouška na 3.Dan Shorinji Kempo byla provedena v Kobe, Japonsko.Pravidelně navštěvuje semináře, letní tábory a tréninky v Londýně, v Japonsku kde vyučují japonští mistři Shorinji Kempo.

ČINNOST SPORTOVNÍHO KLUBU MĚSTSKÉ POLICIE KARLOVY VARY PROBÍHÁ DÍKY LASKAVÉ PODPOŘE STATUTÁRNÍHO MĚSTA KARLOVY VARY.


Komentáře nejsou povoleny.