Shorinji Kempo je dynamický systém založený v Japonsku v roce 1947. Zakladatelem Shorinji Kempo, byl (kaiso) Doshin So, který před tím strávil 18 let v Číně. Doshin So vytvořil systém, který učí lidi získat sebejistotu , sílu, soucit a touhu pomáhat ostatním. Shorinji Kempo se rozšířilo do 32 zemí a má přes 3.100 oficiálních klubů.
Neoddělitelnou (neopomenutelnou) součástí Shorinji Kempo je aktivní praktikování filosofie vycházející ze Zen buddhismu. A to nejen při hodinách, ale i v každodenním životě. Praktikování této filosofie je jeden z hlavních prvků, který odlišuje Shorinji Kempo od většiny ostatních bojových umění. Za zmínku stojí také to, že to bylo právě rozšíření této filosofie, co vedlo Doshin So k založení Shorinji kempo.
Kořeny buddhismu sahají téměř 5000 let do Indie . Z Indie se buddhismus rozšířil do mnoha zemí, včetně Číny. V šestém století, zakladatel Zen buddhismu Bodhidharma představil Kempo, v legendárním Shaolinském klášteře (‘Shorin-Ji’ v japonštině), který se nachází v prefektuře Honan. Zde se Kempo stalo hlavní formou duchovní přípravy buddhistických mnichů a klášter se stal známý pro svá bojová umění. Odtud se také bojové techniky rozšířily do ostatních oblastí Číny. Nástěnné malby mohou být ještě dnes viděny v Shaolinském chrámu.
Jedná se o moderní japonské bojové umění, které má vztah k tradicím kung fu. Japonské Shorinji je japonský překlad čínského výrazu Shaolin a kempo znamená pěst. Přesný překlad znamená „šaolinská cesta pěstí“.
Na přelomu 19.a 20. století, během tzv. boxerskěho povstání, zničila čínská vláda z pocitu ohrožení většinu Shaolinských klášterů, ve kterých se mimo jiné vyučovala filosofie buddhismu, jež se nehodila do systému těchto vlád. Shaolinští mniši byli pronásledováni, vězněni a zabíjeni. Jejich bojové techniky však nadále zůstaly zachovány v prostředí podsvětí a různých tajných společností, jimž sloužily jako prostředek ochrany proti banditům a zkorumpovaným úředníků. Mnoho různých forem Kempo bylo vyvinuto a udržováno při životě právě pouze prostřednictvím těchto tajných společností. V tomto prostředí se Doshin So v Číně pohyboval. A ačkoliv bylo praktikování bojových umění v Číně v té době přísně zakázáno, stal se po tvrdém tréninku 21. mistrem stylu Giwamon Ken.
ČINNOST SPORTOVNÍHO KLUBU MĚSTSKÉ POLICIE KARLOVY VARY PROBÍHÁ DÍKY LASKAVÉ PODPOŘE STATUTÁRNÍHO MĚSTA KARLOVY VARY.